1990′ dan beri Türkiye’de Manuel Terapist alanında uzman olan Nazmi Mert’in yönetiminde Roma Life Masaj Terapi salonunda profesyonel olarak hizmeti veriyor. Roma Life Masaj ailesi olarak sizlere kaliteli hizmet vermek için önerilerinizi dikkate alıyoruz.

Aroma Terapi

Randevu Oluştur

  • 0212 322 09 99
  • info@romalifemasaj.com
  • Haftanın 7 Günü: 09.00 - 22.00
  • Göktürk Mah. İstanbul Cd. G1 Konutları B Blok No:3

Aroma Terapi Nedir ?, Aroma Terapi Nasıl Yapılır ? Aroma Terapi Özellikleri ve Aroma Terapi Masajı

Aroma Terapi, sadece bitkilerde var olan ve hemen kaybolan yağlar ile yapılan masaja verilen isimdir. Kaybolan yağlar, oda sıcaklığında buharlaştıkları için “ Eteri Yağ “ veya “ Esans ” olarak da isimlendirilirler.

Bu bitkiler ilaçlarda ve sağlık biliminde çokça kullanılmaktadır. Kozmetik sektöründe rabet gören bitkiler ve bitkisel yağlar ile yapılan tedaviye Aroma Terapi denir. Her cilt’in tipine göre evinizde kendi kreminizi hazırlayabilirsiniz.

Yapılan arkeolog çalışmaları neticesinde 5000 yıllık distilasyon cihazı bulunmuştur. Yüzyıllardır şifa dağıtan bu yağlar çiçeklerden, köklerden, ağaç ve meyve kabuklarından, yapraklardan damlacıklar halinde elde edilip, bitkilere hayat veren tüm mineral ve kokuları içinde barındırır. İnsan ırkı, bitkinin kalbi sayılan bu yağların faydasını uzun zaman önce keşfetti ve günümüzde popülerliğini hala korumaktadır.

Aroma Therapy Masajı Roma Life

Kemik ve Kas yapısı ile sinir sistemini iyi bilen uzman masörlerimiz, bu yağları tedaviye uygun hale getirip bakım yapmaktadır.

Soğuk kompres, Baş Ağrıları, burkulmalar ve şişmelerde büyük fayda sağlar. Sıcak kompres ise romatizma, kas ağrıları, diş ağrıları ve apselerde büyük yarar sağlar.

Randevu Al